Nevěra

13.12.2019

Odhalení nevěry je velmi bolestná záležitost a je to jedno z nejčastějších témat, které se mnou klienti konzultují. Zejména pokud jde o dlouhodobý partnerský vztah či manželství, kde máte i děti, není jednoduché se rozhodnout, co dál. A nejste si úplně jistí, že rady vašich přátel typu "sbal mu/jí kufry před dveře a nazdar!" chcete uskutečnit.

V rámci naší spolupráce pro vás mohu být tím podpůrným činitelem, se kterým se můžete nezaujatě poradit, co dělat. Když se odplaví emoce, zachytíme společně bod, kdy se dá začít reálně uvažovat, co dál. Vaše nejlepší kamarádka zřejmě nedokáže odhadnout, v jakých krocích vás podpořit má, a které kroky by bylo lepší ještě odložit na později nebo vůbec nedělat (ano, možná tam v této fázi patří i to balení kufrů). A to z toho důvodu, že se jí vaše bolest dotýká stejně jako by to byla její vlastní, a možná jí to připomnělo i to, co sama zažila.

Oproti tomu psycholog jako nezaujatá osoba vám může pomoci podívat se na svou situaci z nadhledu, odsunout unáhlená řešení a pokud přece jen dojde k rozchodu či rozvodu, pomůže vám přenést se přes náročné období.